دکل های آنتن دهی بی تی اس  

آنتن های داخلی و خارجی  

پهنای باند فرکانسی در شبکه

پهنای باند فرکانسی در شبکهGSM-۹۰۰ و GSM-1800 ...

به طور کلی در استاندارد GSM نسل دوم دوسری ساختار فرکانسی تعریف شده دارد

-GSM-۹۰۰
-GSM-۱۸۰۰

در مورد GSM-۹۰۰ پهنای باند در دریافت (UPLINK) از ۸۹۰MHz تا ۹۱۵MHZ پهنای باند در ارسال(DOWNLINK) از ۹۳۵MHz تا ۹۶۰MHz می‌باشد در مورد GSM-۱۸۰۰ پهنای باند در دریافت (UPLINK) از ۱۷۱۰MHz تا ۱۷۸۵MHz پهنای باند در ارسال(DOWNLINK) از ۱۸۰۵MHz تا ۱۸۸۰MHz می‌باشد در GSM-۹۰۰ کل پهنای باند چه در ارسال و چه در دریافت به ۱۲۴ کانال تقسیم می‌شود ودر GSM-۱۸۰۰ کل پهنای باند به ۳۷۴کانال تقسیم می‌شود. در کشور ایران از GSM-۹۰۰ و GSM_۱۸۰۰ استفاده می‌شود البته الان وقتی به ریویوهای انواع گوشی‌های جدید مراجعه کنید می‌بینید حداقل ۳ باند و حتی ۴ باند را پوشش می‌دهند تا بدین صورت در هر جایی از کرهٔ خاکی بتونید از گوشی استفاده کنید. پهنای باند مرسوم دیگر که در ریویوها زیاد دیده می‌شود gsm-۱۹۰۰ است.

 

پشتیبانی ۳ باندی و پشتیبانی هر ۴ باند فرکانسی جی اس ام

سه بانده Tri-Band: تلفن همراهی که قابلیت کار با سه باند فرکانسی مختلف را دارد که شامل GSM۹۰۰،GSM۱۸۰۰،GSM۱۹۰۰ می‌باشند. تلفن‌های سه بانده دارای پشتیبانی کامل فرکانسی در اروپا و آمریکا و آسیا می‌باشند


چهار بانده Quad Band

تلفن همراهی که قابلیت کارکردن با هر ۴ باند فرکانسی GSM را دارد که در مقایسه با تلفن‌های همراه ۳ بانده که فرکانسهای ۱۹۰۰ و ۱۸۰۰ و ۹۰۰ مگاهرتز را پشتیبانی می‌کنند تلفن‌های ۴ باند فرکانسی ۸۵۰ مگاهرتز را نیز برای پوشش کامل در قاره آمریکا اضافه دارند.

و همپنین در مقایسه با تلفن‌های همراه ۳ باندی که فرکانس‌های ۱۹۰۰و۱۸۰۰و۸۵۰ مگاهرتز را پشتیبانی می‌کنند، تلفن‌های ۴ بانده، باند فرکانسی ۹۰۰ مگاهرتز را برای پوشش کامل تر در اروپا و در آسیا دارا می‌باشند، و در کل می‌توان گفت که تلفن‌های همراه ۴ بانده، فرکانسهای ۱۹۰۰ و ۸۵۰ مگاهرتز که مخصوص قاره آمریکا می‌باشد و فرکانسهای ۱۸۰۰و۹۰۰ مگاهرتز که در اکثر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد را پشتیبانی می‌کنند.

 

 

 
آمار سایت